Novinky

| Radek Mališ

Sobotní hanspaulské odpoledne v Karlíně.

Nažhaveni po důležité výhře nad Adamantanem jsme svedli úporný boj s týmem Hell´s boys. Zápas doprovázený několika komplikacemi jsme horko těžko vyhráli hlavně díky Kašpimu 2:1.

První komplikace nastala hned po příchodu k hřišti, s mírným zděšením jsme zjistili, že soupeři mají stejnou švadlenu, která nám žila oranžové dresy. Bylo jasné, že oba tými si barvu země tulipánů nemohou nechat. Naštěstí někteří naši hráči jsou svědomití a myslí i na tuto variantu a vzali si s sebou i modré dresy. Jedním z mála, jenž tak neučinil, byl Jarda, a tak se musel spokojit s námořnickým body od Pifa. Ale moc mu slušel!!!

Druhým problémem byl pan rozhodčí. Až příliš se rozptyloval pohledem na naši sličnou fanynku. A dlouho nemohl najít po úvodním hvizdu píšťalku a když ji našel, tak ji neuměl použít! Třetím nejmenším problémem byl terén. Na Karlíně přes zimu hodně pracovali a dokázali vybudovat multifunkční hřiště. U jedné brány jsou připraveny tři profesionální jamky na cvrnkání kuliček a u druhé bylo tolik písku, že mysleli na volejbalové kolegy. Jen na fotbal nemysleli!!!

Utkání se odvíjelo pod taktovkou soupeře, balon byl na jejich kopačkách pečený vařený. Pořád jsme se nemohli dostat do tempa. Podařilo se nám pod tlakem vydržet bez úhony první poločas. Ve druhém jsme na začátku bohužel inkasovali. Po vhozeném autu a hlavičkovém souboji se dostal míč k úplně volnému protihráči a ten se hlavou nemýlil. Peldo to nevadí!:)) Pomalu se nad námi zatahovala mračna. Jenže ... pak si vzal hlavní slovo Kašpi a během pár minut dokonale otočil zápas. To soupeře dokonale zaskočilo. Oklepal se až pár minut před koncem, kdy se do dobývání naši brány zapojil i brankář hostí, který měl i největší šanci, kdy nastřelil spojnici břevna a tyče. Jeden z jeho spoluhráčů se ale více věnoval Pifovi než honbě za vyrovnáním. Zaujalo ho Tomášovo dokonale vypracované břicho. Poté přišlo uklidnění, protože pan rozhodčí našel píšťalku a ukončil zápas.

Nejlepším hráčem byl jednoznačně Kašpi, byla to velmi úspěšná rozlučka před jeho odchodem pod doktorskou kudlu.Představení přihlíželi 4 diváci. Podržel nás i výborně chytající golman.