Novinky

| Tomáš Frýbert

Odplata!!!

Skončila zimní přestávka a začala sezona. Po návratu do páté ligy jsme začali dobře, porazili Adamantan 2:0 a oplatili mu tak porážku z minulé sezony z ligy šesté! Jen tak dál!

Bylo krásné sobotní odpoledne, dresy zářily vypráním a všichni se již těšili, jen co vyběhnou na hřiště. Kouč Lájoš Anšeloti si zapálil cigaretku, skouknul pěknou blonďatou fanynku soupeře a seznámil tým s taktikou, kterou stanovil po bezesných nocích a ta zněla, neprohrát!

Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a měli více šancí ke skórování. První gól padnul po krásné akci. Rychlou rozehrávku posunul Viky patičkou do ulice nabíhajícímu Kašpimu a ten rovnou napálil míč do růžku branky bezmocného gólmana Adamantanu! Prostě paráda! Škoda, že se štáb televize Nova zapomněl v nedaleké hospůdce, jelikož by to byl gól kola. Po gólu jsme nezaspali a dále prověřovali obranu a gólmana soupeře. Pak se však stala situace, po které by ani nosítka na hřišti nebyla od věci! Kašpi dobíhal skákavý míč a před křižujícím obráncem si ho chtěl hlavou přistrčit dále. Najednou však v podstatě ležel na zemi a nevěděl co se stalo. Obránce soupeře šel do souboje velmi zostra, naskočil do Kašpiho a srazil ho tím na zem. Hra byla přerušena. Počínání hráče soupeře bylo však dále nepochopitelné. Místo toho, aby se šel podívat, zda je hráč, kterého sejmul, v pořádku, tak se nejdříve držel za hlavu a pak si stoupnul opodál čekajíc co bude. Byl důrazně napomenut rozhodčím, aby příště nechal lokty doma, ale on se hájil, že hrál tělem! Kašpimu však během chvilky vyhřezla na čele pěkná boule, která se většinou při hře tělem neobjevuje! Fotka bude jistě na našich stránkách. Pojďme dál. Do konce poločasu jsme ještě neproměnili nějaké šance, včetně penalty za nastřelenou ruku.

V poločase druhém se začala postupně hra vyrovnávat. Adamantan tlačil a my zkoušeli štěstí v brejcích. Asi tak 15 minut před koncem dorazil náš sponzor, nerozpakoval se a začal hlasitě fandit! Byl však svědky nejtěžší a zlomové situace pro náš tým. Náš brankář vyrazil dvě ostré střely, přičemž ta druhá se odrazila přímo k volnému hráči soupeře, který dorážel po zemi přímo do prázdné brány! To však Radek ukázal tygří skok a jeho dorážku impozantně zkrotil! Uběhly tří minuty, nedáš, dostaneš. Pif vystihl přihrávku, vybojoval míč pro Vikyho a ten neomylně po zemi překonal gólmana soupeře! 2:0! Adamantan se již nevzpamatoval a tak jsme dotáhli zápas do vítězného konce!

Oplatili jsme tak Adamantancům stejnou mincí a vkročili úspěšně do páté ligy. Chtěl bych pochválit celý tým za bojovnost a týmovou práci. Hlavně bych chtěl pochválit dvě hvězdy zápasu, Vikyho a Radka! Jen tak dál! Ave 7 Zbabělých!

1:0 - branka: Kašpi, asistence: Viky, Sůša T. 2:0 - branka: Viky, asistence: Pif, Hvězdy zápasu: Viky, Radek